symbol
header

Pripravujeme

Jeho přítomnost byla hmatatelná všude kolem i mezi námi. Po závěrečném rituálu, kdy jsme v dešti zpívali a loučili se, jsme věděli, že podzim nastal, že je krásný a smutný zároveň, že v konci je skryt počátek stejně jako je počátek skryt v konci, a že nyní nastal čas vrátit se k sobě a zažehnout svíci na cestu do tmy. Ženský seminář pořádaný na Velký Pátek, úplněk a jarní rovnodennost uprostřed kopečků Vysočiny, v malém, útulném penzionu. Bylo to intenzivní, ženské, silné, plynoucí a se všema tvářema bohyně...

people

Provoněly jsme se barvama aura-somy, nasdílely za zvuku bubnu v konstelacích a konstelačních rituálech, zabloudily kdesi na loukách kolem, meditovaly, trochu tančily a nakonec se vrátily se k čaji, sušenkám a zpátky k sobě. Čistě ženský seminář, konaný v Posázaví o právě proběhlém víkendu, byl dalším z "eastwických darů" těm, jenž se učí skrytým rytmům přírody a naslouchání. Když se nás paní hoteliérová ptala, cože jsme to za seminář, někdo z přítomných odvětil, "my jsme tady za ženy…tedy i za vás" a v tu chvíli mi bylo jasné, že tahle skupinka bude zase něčím vesele výjimečná.

Sešla se úžasná "družina" a nesla v sobě všechny aspekty inspirativní básnířky, divoké kovářky a konějšivé léčitelky. A jednu noc bylo obzvláště bílo, byly jsme obklopeny svícemi, nasyceny růžovým vínem vonícím po jahodách, uprostřed dojemných slz...své. Další Eastwick Open s tématem Samhain, předci, dušičky a společné sdílení smutných okamžiků ztráty, pomíjivosti a prostorů pro něco nového, se konal v příjemném penzionu na úpatí Jeseníků, v mlhách podzimního jitra, barevném lese a na vlhké zemi.