symbol
header

Aktuality

Tento Eastwick Open byl pro nás něčím specifickým, možná náročností, možná hloubkou a jakousi počáteční "tuhostí", možná jen tím, že se prostě konal za úplňku jednoho z nejvýznamějších pohanských svátků, svátku Smrti. Jsme vděčné za úžasnou skupinu, která bylo občas velmi divoká a soudržná, introvertní a přesto otevřená a dodávala letošnímu Eastwicku nezaměnitelnou atmosféru zvláštních okamžiků radosti, ochrany, předělu, slz a bytí, za přítomnosti předků a milovaných mrtvých..

swimming

Takřka vyrovnaný počet mužů a žen, dva psi, naše eastwické miminko a velmi rodinné prostředí dodalo Eastwick Open velmi pohodový glanc a naprostou, s intenzitou prožitou „lehkost bytí" v přítomném okamžiku, OPEN, tady a teď. Skupina byla různorodá, věkově rozmanitá a přesto se po prvním dnu zdálo, jako bychom se všichni znali už leta. Pracovali jsme venku, ve volné přírodě, uvnitř chrámu, kolem ohně, za zvuku bubnů, chrastidel a podpory „různých" spojenců.. Téma semináře se neslo v duchu pohanského svátku Beltine, poznání a prožití mužského a ženského principu, sdílení intenzivních pocitů během spousty cvičení a léčivých ceremonií, ohňů, veselic, nočních tancovaček a rituálů.

forest

První ročník „festivalového semináře" Eastwick Open se konal 27.-30.4. v horské chatě Čertovka uprostřed kopců, lesů a luk v areálu Monínec kdesi na předělu středních a jižních Čech. Krajina byla úchvatná. Les, který nás obklopoval byl plný „zvláštních" přírodně utvořených misek v kamenech,v kmenech stromů, schovával také studánku, a louky s úžasným výhledem byly žlutě poseté pampeliškama.